Πάτρα: 2ο Τουρνουά «Gold Ring II»

Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για τη διεξαγωγή του Τουρνουά Πυγμαχίας «Gold Ring II» που συνδιοργανώνουν για δεύτερη συνεχή χρονιά το τμήμα Πυγμαχίας της Ε.Α.Π. (προπονητής, Γιάννης Χαζάπης) και η Ελληνική Ομοσπονδία Πυγμαχίας.

Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γήπεδο του Αγίου Διονυσίου την Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018 με τη συμμετοχή 38 αθλητών από 12 αθλητικά σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα.

Πρόκειται για μία σημαντική διοργάνωση που καλύπτει ηλικιακά όλες τις κατηγορίες αθλητών πυγμαχίας, καθώς στο ρινγκ θα ανέβουν παιδιά ακαδημιών, παμπαίδες, παίδες, νέοι, γυναίκες και άνδρες.

Ένα Τουρνουά με πολύ θέαμα και συγκινήσεις για όλους τους συμμετέχοντες που θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 5 το απόγευμα και το πρόγραμμα  των αγώνων με τα ζευγάρια των αθλητών έχει διαμορφωθεί ως εξής:

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πλέας Γεώργιος (Παναχαϊκή Γ.Σ.)- Καλλέας Παρασκευάς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Καμπέρος Νικόλαος (Παναχαϊκή Γ.Σ.)- Καρόκης Γεώργιος- Κωνσταντίνος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Γεωργοπούλου Μαρία (Παναχαϊκή Γ.Σ.)- Μαυραγάνη Βλασία (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Γεωργόπουλος Ανδρέας (Παναχαϊκή Γ.Σ.)- Καλυβάκης Νικόλαος (οι Αθάνατοι)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Γεωργαντζάς Γεώργιος (ΓΝΟΝ Άρης)- Κωστούρος Παναγιώτης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Παπαδόπουλος Μάριος (Ε.Α.Π.)- Μπάρλας Ηλίας (ΑΠΣ Περάματος)

Παπαδόπουλος Βασίλης (Ε.Α.Π.)- Χάψας Χρήστος (ΑΟ Αλέξανδρος)

Ζαχαριουδάκης Ευστράτιος (ΓΝΟΝ Άρης)- Μπαλαούρας Ιωάννης (ΑΣ Άμυνα Πατρών)

ΠΑΙΔΕΣ

Ανατολάκης Άγγελος (Παναχαϊκή Γ.Σ.)- Νικολάου Δημήτριος (ΑΣΒΑ Τόφαλος)

ΝΕΟΙ

Σφυρίδης Αλκίνοος (ΓΣ Λεωνίδας)- Παντελίδης Δημήτρης (ΑΟ Αλέξανδρος)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Τουσσά Δήμητρα (ΑΣ ΜΙΛΩΝ)- Μαυρομμάτη Παρασκευή (ΑΣ Άμυνα Πατρών)

ΑΝΔΡΕΣ

Παπαδόπουλος Θεοφάνης (Ε.Α.Π.)- Αλεξόπουλος Σωτήρης (ΑΣ Άμυνα Πατρών)

Κολεβέντης Ορέστης (ΠΥΓΜΗ)- Γκολώνης Κωνσταντίνος (ΑΣ ΜΙΛΩΝ)

Χαρίτος Παναγιώτης (Ε.Α.Π.)- Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος (ΑΟ Αλέξανδρος)

Καλτσάς Πέτρος (ΠΥΓΜΗ)- Καφεντζιάδης Μορένο Αλέξανδρος ( ΓΝΟΝ Άρης)

Καράτσης Δημήτρης (ΑΣ Άμυνα Πατρών)- Νυφαδόπουλος Απόστολος (ΑΟ Αλέξανδρος)

Βραχας Δημήτριος (Ε.Α.Π.)- Γεωργίου Ισίδωρος (ΑΟ Αλέξανδρος)

Καρβούνης Χρήστος (Ε.Α.Π.)- Δερβίσης Ορέστης (Σπάρτακος).

You May Also Like